morreth: (Default)
[personal profile] morreth
 

Кажуть, що пиздець підкрадається непомітно. Але то правдиво лише до фігових спостерігачів, тіпа як до фігових мисливців слон може підкрастися непомітно.

Насправді пиздець є наслідком накопичення хуйні. Коли хтось впродовж питомого часу робить хуйню, вона накопичується, і коли її набирається критична маса – БУМ! – настає пиздець. Як атомний вибух.

Але люди здебільшого фігові спостерігачі, і не можуть вследіти за накопиченням критичної маси хуйні. А надто коли самі тую хуйню творять. Тому для них «БУМ!» завжди настає несподівано.

От наприклад, якщо згадати Янека. Хуйню він розпочав робити одразу, як сів на президента. Шойно сів, як почав витрачати на свою Адміністрацію на 400 мільйонів більше за Юща. Потім всюди натикав своїх людей. Потім розпочав реформи, потім провалив реформи. Підписав дозвіл на перебування кацапського флоту до 2042 року, продав нас за газ, потім ще довго метушився між Євросоюзом та Тайожним Союзом і нарешті хуйня досягла критичної маси: він пообіцяв нам угоду про євроінтеграцію та прокинув. Почався Майдан.

Далі почалася ланцюгова реакція хуйні. Спершу Яник розігнав студентів, які згодом і самі б розійшлися. Потім він відмовився звільнити Захарченко копняком під сраку. Потім він став штурмувати Майдан. Потім він вигадав «драконівські закони». Потім уперся і не пішов на жодні поступки. І так аж до кривавого тридення 18-20 лютого.

Кожне рішення Яника під час Майдану  було хуйовіше за попереднє. Може, він би і радий був придумати та зробити щось розумніше. Але така вже є природна властивість хуйні, що коли починається ланцюгова реакція, не людина вже творить хуйню, а хуйня творить людину.

Отже, внаслідок ланцюгової реакції хуйні стався БУМ! – тобто, пиздець. В пиздецю є своя природна властивість: він, падла, стається не лише з тим, хто робить хуйню, а з усіма навкруги. Ну точно як той атомний вибух.

До чого була ця довга псевдонаукова передмова?

До того, що наш мер, Борис Філатов, робить хуйню.

І робить її точно по схемі, яку Яник апробірував. Тобто, почав з того, що обіцяв скоротити міськраду та комунальні підприємства, що довкола неї пасуться, а сам наплодив їх ще більше. Розпочав війну з МАФами, начебто очищаючи місто – а насправді розчищаючи майданчики під МАФи лише для своїх. Посадив Лисенка та Грицая на ЖКГ, де вони хутенько нарубали собі  близько шестисот мільйонів, роблячи ремонти силами школярів з Кам’янського та встановлюючи ліфти у будинках, де нема було навіть лифтових шахт. Святі та божі люди, як і родина Мішалових, яка ремонтує міст на півроку довше, за 178 лимоніів плюс 72 зверху. При тому пацани якось примудрилися не заплатити промальпіністам, які ремонтували бики моста. Ще одна знаменита хуйня – лісоповал на все місто. На цьому тли навіть створення комунальних підприємств, які займаються лише вихвалянням діяльності мера в ЗМІ, проведення гучних фестивалів та свят через незрозумілі фірми-одноденки виглядає навіть не хуйнею, а так, дрібним хуйнятком.

Але найхуйовіша хуйня, яку втнув нещодавно мер – це запрошення Андрія Ткаченка на посаду голови Муніціпальної поліції… ой, даруйте, то вже Гвардії Дніпра.

Себто, сама наявність такої контори – вже зашквар. В нас вже є поліція, на біса нам Муніціпальна гвардія? Ну, зрозуміло, для того, щоб віджимати парковки та кошмарити МАФи, але одна річ – зрозуміло, а інша річ, коли на цю посаду беруть беркутню, яка за наказом Яника кошмарила людей в Києві. Це було як з тією Євроугодою: начебто хуйні вже багато нароблено, але її здобрили ще й плювком людям в обличчя. Типу вишенька на торті.

Отакою самою вишенькою став Ткаченко. Тепер цю вишеньку хочеться запхати Борисові Альбертовичу туди, де він не поміщається у крісло.

Борис Альбертович не завважив на протести, не допустив до публікації електронну  петицію з вимогою звільнити Ткаченка і взагалі на всіх поклав.

Помічаєте, як то кажуть, спільний патерн?

Я не вірю, що Альберкутович схаменеться. Як на мене, ланцюгова реакція вже почалася, і накопичена хуйня штовхає свого творця в напрямку пиздецю.

Питання лише одне: пиздець буде локальний чи на кшталт атомного вибуху, від якого трусоне все місто? Альберкутович та його команда роблять Дніпро непридатним до життя у скажено швидкому темпі. 

vitus_wagner: My photo 2005 (Default)
[personal profile] vitus_wagner
https://www.schneier.com/blog/archives/2017/08/hacking_a_gene_.html

Тут пишут, что удалось внедрить malware в компьютер, управляющий генным сиквенсером при помощи специально подсунутой туда последовательности ДНК.

Это [livejournal.com profile] lenka_iz_hij на заметку. По-моему такого Сергей Островски еще не расследовал.

Охота на шлейке

Aug. 14th, 2017 09:39 am
vitus_wagner: My photo 2005 (Default)
[personal profile] vitus_wagner
Можно ли охотиться, если тебя не отпускают с поводка?

Если очень хочется, то можно. У Лизы вот получилось.

Вот она сидит с добычей в зубах.
Добыча, правда, не слишком съедобная оказалась:

Best AI proverb I've ever read

Aug. 14th, 2017 09:06 am
vitus_wagner: My photo 2005 (Default)
[personal profile] vitus_wagner
This quote I've found on Slashdot today.

"The problem is not that artificial intelligence will get too smart and take over the world," computer scientist Pedro Domingos writes, "the problem is that it's too stupid and already has."
morreth: (Default)
[personal profile] morreth
Оказывается, уже несколько человек пытались связатся со мной через вконтактик и не понимают моего молчания.

Мое молчание объясняется просто: в Украине вконтактик заблокирован. И слава Богу. Заблокировали бы в апреле 14-го - в одесском Доме Профсоюзов не погибли бы идиоты, не смогли бы скоординироваться.

Я в 14 году ликвидировала свой старый вконтактик. Новый завела по рабочей необходимости (вести страничку ДемАльянса), и там никакой активной жизни не было, подписалась на два соо по работе и одно по велению души. Но сейчас ВК заблокирован, и я не вижу никаких сообщений, которые мне туда приходят. Я бы похерила тамощний акк, но чтоб это сделать, надо туда сначала зайти, а я не хочу пользоваться анонимайзерами и хитрить.

Точно так же заблокированы мэйлрушные и яндексовские ящики. 

Так что для связи остаются ЖЖ, dreamwidth, Фейсбучек и гмэйл.

Всего наилучшего.
morreth: (Default)
[personal profile] morreth
http://madmundt.livejournal.com/113518.html

Як і написав син, у нас тут два фільми. Перший - це чотирихвилинна історія створення космічної станції Альфа під Space Oddity покійного Боуї, і вона геніальна. Власне, ви можете її подивитися:
Але я скажу, що дивилася в Аймаксі, і ці чотири хвилини біли варті 160 грн за квиток, а на пласкому екрані це не тойво.

А після цього геніального фільму нам показали бомбезно строкату й дорогу клаптикову ковдру, схожу на ігри компанії Bethesda: візуальний оргазм, купа цікавих деталей та шикарних епізодичних персонажів, але керівний сюжет тупий і не викликає жодного емоційного відгуку.

Далі будуть масивні спойлери.

Почнемо з головного героя. Ні, почнемо з другого прологу - історії загибелі планети Мьюл та раси, яку я назвала "морськими ельфами", бо власної назви так і не почула. Морські ельфи жили собі в гармонії з природою (так, благородні дикуни з перлово-білою шкірою), аж поки над їхньою планетою не розпочалася космічна битва, в ході якої їхню планету було знищено. В останню мить перед загибеллю приречена принцеса ельфів перетворює своє тіло на енергію та посилає сю енергію через час та простір просто в голову агентові космічної безпеки Валеріанові.

Отепер про головного героя. ор-перше, оригінальні комікси називалися "Валеріан та Лорілін", а в Бессона залишився лише Валеріан. Лорілін перетворилася на напарницю-сайдкіка, любовне зацікавлення та панянку в біді. Дякуємо, Бессончику, триндець як прогресивно!

До речі, тест Бехдел фільм проходить лише завдяки обмінові репліками між принцесою космічних ельфів та її матусею.

По-друге, Валеріан щойно отримав у голову образ гинучого світу та повний комплект емоцій конаючої дівчини, яка дивиться у скло на своїх родичів востаннє, і вони нічого не можуть для неї зробити, і вона це знає. Він похапцем прокидається у своєму кораблі серед емуляції тропічного пляжу. Що він починає робити?

Залицятися до своєї напарниці.

Твою ж курка мати. Бессончику, ти ж колись був класним режисенто. Ти ж умів робити характеризуюче моменто, де ж воно все поділося? Чому перше, що ми взнаємо про твого героя - що він мудило з рівнем емпатії десь тарганові по кісточку?

Причому це не є творчим задумом. У фільмі нема арки "мудило навчилося співчувати та перетворилося на людину", Валеріан ніяк не міняється протягом двох годин екранного часу, при тому, що під кінець ми дізнаємося, що весь цей час в нього в голові була ельфійська принцеса. Це становиться приводом для жарту-другого - та й по всьому. Принцеса ніяк не дає про себе знати, навіть коли Валеріан обламує її співвітчизникам найважливішу частину їхнього плану, вона не вскидується в голові Валеріана: стій, не руш, не заважай! Саме це, а не раптовий глюк техніки, могло б стати поворотним моментом сюжету, але ні. Вона також ніяк не допомагає йому у розслідуванні, яке стосується її та її народу безпосередньо.

Окей, може, з-поміж мільярдів істот вона вибрала найбільш емоційно тупого, знаючи, що він точняк не збожеволіе, отримавши такий "даруночок"? Поки що найвірогідніша версія. Хоча насправді вона потрібна лише для того, щоб прив'язати пролог з загибеллю планети Мюл до Валеріана... хоча це нінащо не потрібно, бо вони й так прив'язані через розслідування.

І так весь час. Більша частина сюжетних поворотів потрібна Бессонові лише для того, щоб виправдати черговий сіквенс візуального порно. Наприклад, після довгих та непростих пошуків, які включали в себе полювання на медузу-телепата та медитацію з нею на голові, Лорілін знаходить зниклого було Валеріана. Але щойно вони отримують можливість обмінятися інформацією та завершити розслідування, як Лорілін чомусь хапається за метелика-приманку та потрапляє в полон в анклав людожерів булан-баторів, і тепер вже Валеріан мусить шукати інопланетянина-метаморфа, який може перетворитися на булан-батора та протягти Валеріана на територію анклаву, бо, бач, людям, навіть агентам туди не вільно заходити, і Валеріан не може просто ввірватися туди, роздаючи копняки, як належить космічному суперагентові. Хоча під час порятунку Лорілін він спокійно порізав цілу купу булан-баторів. То навіщо були всі ці хитрощі з метаморфом? А для того, щоб дати роботу Ріанні. Не можемо не зауважити,що номер Ріанни - знов-таки шедевр. Але ціла сюжетна петля, створена для того, щоб виправдати танцювальний номер запрошеної зірки? А за те, як Бессон позбавився персонажу Ріанни, хочеться копнути вже самого Бессона. Він навіть не намагається придумати якусь пристойну причину для смерті метаморфа. Персонаж вмирає просто тому, що більше не потрібний в сюжеті.

А доречі, персонажка-артистка, яка виконує шедевральний номер, допомагає героєві та вмирає...Нічого не нагадує? Ну гаразд, художник має право на самоповторення.

Але персонаж Ріанни - не єдиний, який вмирає через непотрібність. Бессон спокійно вбиває цілий загін космічного спецназу - і ніхто навіть не питає в Валеріана та Лорілін, як вони занапастили понад десятеро людей. Привезли звірятко, яке порушує закон зберігання речовини, бо сере більше ніж ість? От і добре.

У пролозі автор показує нам, як разом люди та іносвітяни будують кращий, добріший, терпиміший світ. Але світ, який складається з деталей протягом сюжету, є холодним та байдужим. І на цьому тлі фінальні пафосні промові героїні про любов виглядають смертельно натужними... і знов-таки позиченими з "П'ятого елементу". У якому вони теж були натужними, доречі.

Сюжет, потрібний авторові лише на те, щоб зшити між собою клаптики візуальних розкошів, складається переважно з дірок. Як можливо, що про акт випадкового геноциду планети Мюл знають лише кілька людей, якщо в битві приймали участь декілька рас? Куди поділися солдати, які не повернулися з "чорної зони", невже симпатичні морські ельфики усіх вирізали? Як ельфики сконструювали модульний корабель, за яким ганявся Валеріан? Чому вони не шукали собі союзників? Чому видалення даних про планету Мюл з баз даних Альфи призвело до тотального забуття про Мюл, адже Альфа не єдина станція, а люди - не єдина раса? Навіщо головний злодій катував полоненого ельфика, він же ж усе знав і так, лише ризикував, що його викриють (як, власне, і сталося). І таких питань багато.    

Проте, фільм все одно вартий витрачених на нього грошей. Фантазія Бессона - це нескінчений барвистий тріп, такий шикарний, що Бессон міг, власне, обійтися й без сюжету. Просто ганяти героїв з однієї безумної локації в іншу, та й по всьому. Сюжет лише заважав цимусім насолоджуватися.

Про печку - 3

Aug. 12th, 2017 02:18 pm
vitus_wagner: My photo 2005 (Default)
[personal profile] vitus_wagner
Прикрутил трубы для водогрейного бака:А это дрова )

Sapiens

Aug. 11th, 2017 09:26 am
vitus_wagner: My photo 2005 (Default)
[personal profile] vitus_wagner
Книга Юваля Ноя Харари "Sapiens. Краткая история человечества" - великая книга.
Всем рекомендую. Там объясняется, почему в истории главное не объективное и не субъективное, а интерсубъективное. Что история на самом деле состоит из жизни вымышленных штуковин, в которые верят сразу много людей. К этой категории относятся деньги, империи, религии, права человека и многое многое другое.

Firefox sync

Aug. 10th, 2017 03:18 pm
vitus_wagner: My photo 2005 (Default)
[personal profile] vitus_wagner
Вот интересно, а кто-нибудь из моих френдов свой собственный сервер Firefox sync уже поднимал?

Оно вроде как под это заточено. Более того, судя по тому что по умолчанию использует sqlite, оно очень заточено под инсталляции с небольшим числом юзеров.

Upd: На Firefox Sync собственно, свет клином не сошелся. Устроит любой способ синхронизации букмарок и паролей, который обладает следющими двумя свойствами:

1. Поддерживается в десктопном firefox (для Linux) и Firefox for Android
2. Позволяет хранить эту информацию на своем собственном сервере.

Попробовал addon Xmarks-sync - все замечательно, можно на обычном WebDav-е все хранить. Но облом, в андроиде не работает.
vitus_wagner: My photo 2005 (Default)
[personal profile] vitus_wagner
В процессе работы команды vacuum в базе возникают виртуальные пары тупл-антитупл.
(это у нас народ за чашкой кофе флеймит)
vitus_wagner: My photo 2005 (Default)
[personal profile] vitus_wagner
https://www.reuters.com/article/us-shipping-gps-cyber-idUSKBN1AN0HT

Из-за распорстранившейся практики глушения и подделки сигнала GPS разные страны рассматривают идею возвращения к наземным радионавигационным системам. Потому что передатчик Лорана находится на порядки блихе к судну, чем спутник GPS, ну и излучает куда более мощный сигнал. Имея антенну 100x100 метров и питание от электрической распределительной сети, это можно себе позволить. Такое карманной глушилкой уже не заглушишь.

Эпиграф

Aug. 9th, 2017 12:25 pm
vitus_wagner: My photo 2005 (Default)
[personal profile] vitus_wagner
Попалась замечательная цитата:

Мы, тролли, получше своих репутаций
И тем отличаемся от людей. © Г.Ибсен

Поставить что ли ее эпиграфом или подзаголовком к журналу...

Электричество дали

Aug. 9th, 2017 12:06 pm
vitus_wagner: My photo 2005 (Default)
[personal profile] vitus_wagner
Все-таки в неделю электрики уложились и в среду утром электричество в Плоском дали.
Правда, при этом кроме ремонта проводов пришлось еще поменять трансформатор, снабжающий две деревни.

Достанные непрерывными звонками они вчера еще и генератор в деревню привезли. Здоровенный какой-то. (впрочем сам я его не видел).
morreth: (Default)
[personal profile] morreth
Бажаю тобі магістерки, шикарних гір та крутих скель.

Знову повстає питання, що подарувати дорослій дитині, яка може вже сама собі здобути що хоче. Давай зробимо так: зараз ти поміркуєш, а я восени понаїду до Польщі та перетворюся на добру фею.China brush cleaning

Aug. 8th, 2017 06:39 pm
chuka_lis: (Default)
[personal profile] chuka_lis
Better to use Сlean Strip odorless Mineral Spirits (selled by Walmart).
Do NOT want to use any milky looking orderless mineral spirits.  It will gum up brushes terribly.  You want nothing but the blue/gold label can or plastic bottle with blue writing that says Clean Strip Oderless Mineral Spirits, and it is a clear liquid. The one with the green label is NOT the one to use.  You could mix half and half with 91% alcohol and us it for years.  Brushes all look like new  even you brush everyday.
It is great for wipe  outs using a dry brush too.
vitus_wagner: My photo 2005 (Default)
[personal profile] vitus_wagner
Звонила мама, и сказала что электрики таки доехали и провода починили. Но электричества в них все равно нет.
Делайте ваши ставки - уложатся они в неделю даунтайма или нет.

О погоде

Aug. 6th, 2017 10:06 am
vitus_wagner: My photo 2005 (Default)
[personal profile] vitus_wagner
В среду в Плоском был ураганПовалило кучу деревьев, я даже не стал все фотогшрафировать, оборовало провода.
Провода, что характерно, до сих пор не починили. Звоним сегодня электрикам, а они "У нас тут записано, что напряжение вам еще позавчера дали". НУ может напряжение и дали, и на том столбе, за которым провода оборваны оно есть, но нам-то от этого не легче.

Генератор круглые сутки гонять не будешь, жрет собака около литра бензина в час. И проблема даже не в том, что бензин дорогой, а в том, что за ним ездить надо. Прям хоть покупай сразу 200-литровую бочку.

Поэтому генератор работает примерно 8 часов в сутки - 2 часа утром, 2 часа в обед и три часа вечером.

В свое время я сделал в доме две ветки проводки, завдеенные на разные автоматы - одну силовую для электроплиток, водонагревателей и т.д, и вторую для всего остального. Естественно, когда включен генератор "черные" розетки не работают (черные они условно - на них наклеен кусочек черной изоленты. Поскольку искать нормальные розетки двух разных цветов мне было лень).

Теперь вот думаю что нужны три ветки - кроме черной и синей нужна еще красная, которая будет питаться от аккумуляторов. И от нее будет запитано освещение и точка доступа. Чтобы работало, когда генератор отдыхает.
(впрочем, в первую очередь нужны конечно сами аккумуляторы с контроллером).

Вот вовремя я бензопилу поточил. Теперь я разбираю нападавшие деревья потихоньку.

А с зарядкой телефона я приспособился так - к сетевому зарядному устройству подключается повербанк, а к нему - телефон. В результате, когда генератор включен, повербанк набирает энергию, не важно чем в этот момент занимаюсь я, а потом телефон заряжается. Вот была бы точка доступа с пятивольтовым питанием, ее бы так же включил. Но она у меня старинная, на 7.5V.
Page generated Aug. 18th, 2017 06:02 pm
Powered by Dreamwidth Studios